İçeriğe geç
Buradasınız: Genel » Kimin Hangisi Olduğunu Tanımak

Kimin Hangisi Olduğunu Tanımak

Güzellik ve Çirkinlik

Efsane dizi Deli Yürek‘i yeniden izlemeye başladım. Kuşçu ile Yusuf Miroğlu sahneleri çok hoşuma gidiyor. Dizinin 74. bölümünde güzel bir hikaye anlatıyor kuşçu:

“Güzellik ile Çirkinlik bir gün deniz kıyısında karşılaşmış. Biri diğerine ‘Hadi denize girelim’ demiş. Giysilerini çıkarıp girmişler. Biraz sonra çirkinlik sudan çıkıp güzelliğin giysilerini giyip gitmiş. Sonra güzellik kıyıya çıkmış. Kendi giysilerini bulamayınca, çıplak kalmamak için, çirkinliğin giysilerini giymiş.

O gün bugündür erkek ve kadınlar, güzellik ile çirkinliği birbirine karıştırır. Ama önceden çirkinlik ile güzelliği görmüş olanlar, giysilere aldanmaz. Kimin, hangisi olduğunu tanırlar.”

Vesselam.

Sonraki yazılardan haberdar olmak için ücretsiz bültene abone olabilirsiniz. Bir nevi blogger izleme gibi düşünün 🙂 👇

Bülten

Yeni bir yazı yazdığımda size haber verebilmem için e-posta listeme ücretsiz katılıp, blogumun 5. abonesi olabilirsiniz. Ayrıca, Kalem Dile Gelince kitabımın ilk 20 sayfasına ücretsiz erişebilirsiniz.

“Kimin Hangisi Olduğunu Tanımak” hakkında 2 yorum

  1. Güzellik, çirkinlik önemli değil de; dürüstlük ve yalancılığı ayırt edebilseydik. Bunlar artık kıyafetle kalmayıp ruhlara işlemiş. Öyle benimsenmiş ki; kişi kendi yalanlarından hiç rahatsızlık duymuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir