İçeriğe geç

Hepinize Merhaba 👋

Ben Selimhan. İşletme mezunuyum ve kendimi yazar olarak geliştirmeyi sürdürüyorum.

Kişisel Blog Yazmak
Selimhan Kalkan | Yazar

Bu zamana kadar, maişet için gerekli olanı sağlamak için birçok işletmede çalıştım. Birçok bağımsız, deneysel kısa film çekme fırsatım oldu. İlk kitabım Kalem Dile Gelince‘yi yazdım. Çaylak bir müzisyen olarak 5 “single” çıkardım.

Şimdilerde ise bir yandan dijital yayıncılık alanında kendimi geliştirmeyi sürdürürken diğer yandan uzun süredir üzerine kafa yorduğum ve bir türlü başlamaya cesaret edemediğim yeni kitabımın hikayesini yazıyorum.

Bu sitede, yazma oturumlarımdan elde ettiğim birikimleri ve yazdığım hikayenin gidişatı ile ilgili ipuçlarını, kilometre taşlarını belgelemek ve bunları sizinle paylaşılabilir hale getirmek üzere günlük güncellemeler üretiyorum. Bu konuda başarılı olabilmem, her gün, belirlediğim hedef doğrultusunda istikrarlı bir şekilde çalışmama bağlı… İşte günlük ilerlememi sizinle de paylaşarak işi biraz daha kızıştırmayı ve hareketli hale getirmeyi amaçlıyorum.

Güncellemelerden anında haberdar olabilmek için siz de bu topluluğa katılın.

Bülten

Yeni bir yazı yazdığımda size haber verebilmem için e-posta listeme ücretsiz katılıp, blogumun 5. abonesi olabilirsiniz. Ayrıca, Kalem Dile Gelince kitabımın ilk 20 sayfasına ücretsiz erişebilirsiniz.

Birazcık “Vikipedik” Arkaplan

👉 Ekim 2011 yılında Kalem Dile Gelince adında bir blog açtım. Bu blog, aynı zamanda ilk kitabımla aynı ismi taşıyor. Liseden üniversiteye kadar, yaklaşık 4 yıl süren bir blog yazarlığı deneyimim oldu.

👉 Çorum Hitit Üniversitesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde 4 yıl İşletme okudum. Okulu yarım dönem uzatarak bitirdim. Son yıl, alttan 17’ye yakın dersim kalmıştı. Bunun başlıca sebebi de okulu bitirmeme yakın bir zamanda sinema filmi senaryosu yazıp, film çekme fikrini hayli ciddiye almış olmamdı. Stratejik hatalar barındıran bir dönemdi. Yine de hamdolsun, okulu ortalama bir başarı ile bitirdim. Ardından çeşitli yerel işletmelerde kasa personeli ve satış danışmanı olarak çalıştım. O yıllarda en prestijli ve sevdiğim iş LC Waikiki olmuştu.

👉 2017 yılında ikinci bir blog daha açtım. KDG’yi silmiş olmak beni hayli üzmüştü. Kıraatane adını verdiğim blogda içerik üretmeye 2021 yılının sonuna kadar devam etmeye çalıştım. Bu blog şu anda arşiv niteliğini taşıyor. Aklımda burayla ilgili hep bir fikir olmuştur. Yine de herhangi bir yeni hamleye başvurduğumu söyleyemem.

👉 2021 Eylül’ünden itibaren yaklaşık 1 yıl İstanbul Özel Etiler Hastanesi’nde sosyal medya editörlüğü, metin yazarlığı ve video editörlüğü görevlerini yürüttüm. Prof. Dr. Alper Çelik ve ekibi ile çalışmak benim için büyük bir keyifti.

👉 Benim tarih kitabımda, istifalar ve yer değiştirmeler geniş bir yer tutmakta… Yerleşik düzen ve bir işe odaklanma konusunda kendimi geliştirmeyi sürdürüyorum.

İletişim halinde olalım

Şimdi, hakkımda daha fazlasını öğrenmek için link ağacına gidebilirsiniz.

Twitter ‘da herhangi bir konuda yorum yapmaktan ve benimle iletişim kurmaktan çekinmeyin, lütfen.

Henüz abone olmadıysanız, buyurun lütfen:

Bülten

Yeni bir yazı yazdığımda size haber verebilmem için e-posta listeme ücretsiz katılıp, blogumun 5. abonesi olabilirsiniz. Ayrıca, Kalem Dile Gelince kitabımın ilk 20 sayfasına ücretsiz erişebilirsiniz.